May 2019 Volume LIV Number 3

 
 
 
fullsizeoutput_2

2015 AAPD PAC Contributions

May 2016 Volume LI Number 3

 

PATRIOT ($1,000 AND ABOVE)

NorthCentral District

Bret M. Jerger, Decatur, IL

Southeastern District

Heber Simmons, Jr., Jackson, MS*

Western District

Paul A. Reggiardo, Huntington Beach, CA

CABINET ($500-$999)

NorthCentral District

Daniel M. Briskie, Rochester Hills, MI

Daniel P. Carroll, Flushing, MI

Clifford R. Hartmann, Milwaukee, WI

Mitzi L. Hines, Columbus, OH

Martin J. Makowski, Clinton Township, MI

Jessica A. Meeske, Hastings, NE*

Curt S. Ralstrom, Clinton Township, MI*

Neophytos L. Savide, Palos Heights, IL*

Eric A. TeDuits, Fitchburg, WI

Northeastern District

Maria Aslani-Breit, Rochester, NY

Warren A. Brill, Baltimore, MD*

Mahnaz M. Khan, Westbury, NY

Nancy L. Rajchel, Harrisburg, PA

Mario E. Ramos, Midland Park, NJ

Norman J. Schwartz, Roselle Park, NJ

Deven V. Shroff, Ellicott City, MD

Kenneth M. Simckes, Monsey, NY

Southeastern District

K. Jean Beauchamp, Clarksville, TN*

Charles L. Belknap, Hattiesburg, MS

Mala A. Britto, Chantilly, VA

Townsend Brown, Jr., Virginia Beach, VA

William L. Chambers, Asheville, NC

Barrie B. Choate, Dallas, TX

Alissa N. Dragstedt, Gainesville, FL

Chad S. Eslinger, Cleveland, TN

Tiffany P. Green, Flowood, MS

S. Kimberly Jones, Hickory, NC

Beth E. Kailes, Fleming Island, FL

Rodric L. Miller, Memphis, TN

Pamela A. Morgan, Norfolk, VA

Marcela R Mujica, Charlotte, NC

Mike D. Mysinger, Knoxville, TN

David D. Olson, Raleigh, NC

John C. Stritikus, Dickson, TN

Kurt R. Swauger, Madison, TN

David E. Thome, Mooresville, NC

Jorge O. Torres, Brandon, FL

Southwestern District

Jill A. Decker, Westminster, CO

Jill M. Donaldson, Slidell, LA

William H. Dunklin, III, Laguna Vista, TX

Andrew M. Heaton, Harker Heights, TX

Philip H. Hunke, Boerne, TX*

Catherine L. Lyles, San Antonio, TX

Anna B. Moreau, Alexandria, LA

Angela Pinkerton, Durango, CO

Judith A. Ragsdale, The Woodlands, TX

Claudia E. Rodriguez, Brownsville, TX

Paul I. Rubin, Frisco, TX

Gregory C. Thiel, Austin, TX

Maria B. Tiefenbach, Corpus Christi, TX

Western District

Radford Y. Goto, Honolulu, HI

William J. Heimann, Phoenix, AZ

CONGRESS ($250-$499)

NorthCentral District

Laura R. Adelman, Twinsburg, OH

Kyle D. Amspaugh, Findlay, OH

Safuratu Aranmolate, Canton, OH

Bobbi L. Augustyn, Plymouth, MN

Ryan M. Basler, Kalamazoo, MI

Richard James Baylon, Lakeland Shores, MN

Kevin C. Beyersdorfer, O Fallon, IL

Michael F. Bigler, Goshen, IN

Samuel G. Blanchard, Grosse Pointe Park, MI

Susan Bordenave-Bishop, Peoria, IL

Kristin H. Bothun, Mankato, MN

John A. Bozic, West Lafayette, IN

Marie R. Callen, Cincinnati, OH

Christopher M. Cannon, LeClaire, IA

Mark L. Cannon, Long Grove, IL

Christopher E. Carroll, Winona, MN

Susan H. Carron, Farmington Hills, MI

Paul S. Casamassimo, Columbus, OH

Chifan Cheng, Urbana, IL

Rena J. Christman, Chippewa Falls, WI

Sean L. Cook, Newburgh, IN

Carolyn B. Crowell, Avon, OH

Kara M Czarkowski, Indianapolis, IN

Charles S. Czerepak, Chicago, IL

Carmen L. Dana, Omaha, NE

Annemarie DeLessio-Matta, Southbury, CT

John H. Deppen, Portage, MI

Gregory M. Dietz, Bloomington, IL

Thomas M. Donohue, Naperville, IL

Jonathan W Draney, Lancaster, OH

Havva Z. Ertugrul, St Louis Park, MN

Naila S. Farooq, Commerce Township, MI

Annette T. Farthing, Indianapolis, IN

Teresa L. Fong, North Oaks, MN

John A. Gennantonio, Cincinnati, OH

John H. Gerstenmaier, III, Fairlawn, OH

John H. Gerstenmaier, Fairlawn, OH

D. Michael Goebel, Bismarck, ND

Jason M. Golnick, Taylor, MI

Michael L. Gordon, Cincinnati, OH

Ann L. Griffen, Columbus, OH

Robert S. Haring, Dublin, OH

Stephen M. Heaney, Orland Park, IL

Vickie L. Hemann, Urbana, IL

John D. Hennette, Greencastle, IN

David K. Hennon, Indianapolis, IN

Kyle M. Hensley, Dayton, OH

Gonzalo Hernandez, Appleton, WI

Nancy E. Hijjawi, Glenview, IL

Nicola C. Hill-Cordell, Schaumburg, IL

Eric D. Hodges, Omaha, NE

Chad J. Hoge, Fargo, ND

Mikala Hoge, Fargo, ND

Brent L. Holman, Fargo, ND

Jeffrey J. Johnson, Rockford, IL

David L. Jones, Naperville, IL

Richard W. Kennedy, Fairfield, OH

Timothy R. Kinzel, Madison, WI

Richard B. Kirchhoff, Crystal Lake, IL

Kenneth S. Kollmann, Collinsville, IL

Kirk B. Kollmann, Chicago, IL

Eric J. Koren, West Chester, OH

Amy E. Kramer, Verona, WI

Matt P. Kubovich, Johnston, IA

Gary M. Lehn, Hastings, NE

Andrea R. Leopold, Lima, OH

Andrea M. Leyland, Eden Prairie, MN

Robyn R. Loewen, Rochester, MN

Robert W. Long, Carmel, IN

Janice A. Lubas, Oak Lawn, IL

Thomas J. Madl, Jr., Harrison, OH

Denise D Maniakouras, Palos Hills, IL

Susan S Maples, Holt, MI

John R. Markarian, Belleville, IL

Michael S. Mathews, West Burlington, IA

Susan M. Maurer, Springfield, IL

Thomas J. Maurice, Plainfield, IL

Melissa A. McHenry, Zionsville, IN

Dennis J. McTigue, Columbus, OH

Gerusa Mello-Burstadt, O’Fallon, IL

Candace A. Mensing, Rochester, MN

David M. Miller, Newburgh, IN

Margaret A. Miller, De Pere, WI

Roberto Moreno, West Liberty, IA

Cecilia A. Moy, Columbus, OH

Jacob E. Myers, East Lansing, MI

James D. Nickman, Lino Lakes, MN*

Sonja G. Norris, Grand Ledge, MI

Jay M. Oksiuta, Mount Pleasant, WI

Joanne R. Oppenheim, Chicago, IL

James W. Orbon, Vernon Hills, IL

Scott D. Papineau, Indianapolis, IN

Carmella B. Perry, Flossmoor, IL

Neil E. Peterson, Brookfield, WI

Steven D. Peterson, Madison, WI

Steven M. Pilipovich, Terre Haute, IN

Suzanne K. Port, Holland, MI

Holly A. Portwood, Hastings, NE

Ronald L. Poulos, Cincinnati, OH

Frank G. Radis, Aurora, OH

Daniel G. Raether, Plymouth, MN

Elizabeth F. Ralstrom, Grosse Pointe Park, MI

Maria Elena Ramirez, Avon, OH

Rockland A. Ray, North Olmsted, OH

Adam E. Rector, Muncie, IN

Jeffrey A. Rector, Muncie, IN

Charles W. Rigg, Merrillville, IN

Gregory A. Robbins, Elkhart, IN

David S. Rutcosky, Grayslake, IL

John S. Rutkauskas, Hinsdale, IL*

Frances P. Santoro, Essexville, MI

Matthew D. Schieber, Elkhorn, NE

Irwin M. Seidman, Palatine, IL

Sonal N. Shah, Shelby Township, MI

Nannette R. Sherman, West Chester, OH

Jane A. Silk, Solon, OH

Maria L. S. Simón, Evanston, IL

Christa Y. Spates, Peoria, IL

Julie Elizabeth Ann Steinmetz, Columbus, IN

Mark J. Steinmetz, Appleton, WI

Gary A. Stern, Livonia, MI

Lisa F. Strunk, Omaha, NE

David M. Sullivan, Cincinnati, OH

John M. Sushynski, Flint, MI

Carl Andrew Trout, Fargo, ND

Joseph A. Tylka, Long Grove, IL

Victoria A. Ursitti, Arlington Heights, IL

Aimee C. Valleau, Grand Rapids, MI

Nathan Van Hofwegen, Kalamazoo, MI

Eric J. Van Miller, Green Bay, WI

Christopher E. VanDeven, Grand Rapids, MI

Connie M. Verhagen, Norton Shores, MI

Raj Vij, Fairlawn, OH

Gina D. Waite, Norfolk, NE

Jody L. Wright, Springboro, OH

William L. Wrobel, Ottawa, IL

Grace Yum, Chicago, IL

Northeastern District

Dwight J. Ashby, Harrisburg, PA

Maryam Azadpur, Simsbury, CT

Michelle M. Backhaus, East Brunswick, NJ

Madeline M. Badalaty, Ocean, NJ

Richee K. Berry, Mitchellville, MD

Gary W. Bigsby, Endicott, NY

Justin R. Bloom, Canton, CT

Garrett T. Brennan, New London, CT

Richard A. Brown, Kingston, PA

Cavan M. Brunsden, Old Bridge, NJ

Lisa C. Campanella, Beverly, MA

Jeffery P. Campisi, Wading River, NY

Diana M. Capobianco, Bel Air, MD

Jerome S. Casper, Columbia, MD

Nancy A. Cavotta-Morton, Latham, NY

Simon Cheirif, Forest Hills, NY

Meelin D. Chin Kit-Wells, Williamsville, NY

Jennifer Chon, Glen Head, NY

Anthony P. Colandrea, Jr., Rocky Hill, CT

Brian D. Collins, Middlebury, VT

Nancy E. Cosenza, Southampton, NY

Paul R. Creighton, Williamsville, NY

Gary L. Creisher, Kennebunk, ME

Yasmi O. Crystal, Bound Brook, NJ

Jennifer L. Cully, Marlton, NJ

Arthur A. Daniels, Jr., Andover, MA

Robert A. Davis, Beaver, PA

Steven C. Demetriou, Tewksbury, MA

Lawrence Dinkes, Bridgeport, CT

Faith C. Drennon, Newport, RI

Mary Beth Dunn, Williamsville, NY

Robert L. Edmonstone, Old Saybrook, CT

Glen F. Ehrenman, Westbury, NY

Craig E. Elice, Cranston, RI

Luis S. Englander, Bedford, NH

Richard W. Eytel, West Orange, NJ

Lindi J. Ezekowitz, Newburyport, MA

Melanie J. Fatone, Salem, CT

Jay L. Felsenstein, Howell, NJ

John P. Ficarelli, Brookline, MA

Sara L. Filstrup, Boston, MA*

Mary A. Flanagan, Clark, NJ

Michelle A. Flanigan, Staten Island, NY

Matthew Freitas, Sudbury, MA

James T. Fukuda, South Weymouth, MA

Geraldine Garcia-Rogers, Winchester, MA

Edward L. Ginsberg, Catonsville, MD

Jay Goldsleger, King of Prussia, PA

Mark S. Goldstein, Philadelphia, PA

Deborah A. Gries, Staten Island, NY

James B. Haas, Derry, NH

Eric S. Hans, Trappe, PA

Mark R. Harrison, Exeter, NH

Rachel M. Hoffmann, East Brunswick, NJ

Stephen E. Hoffmann, East Brunswick, NJ

Laura Huling, Farmington, CT

Christos A. Ioannou, Medford, NY

John Iwasaki, Danbury, CT

Lois A. Jackson, New York, NY*

Laurie B. Jacobs, Wilmington, DE

Margot H. Jaffe, New York, NY

Julie Y. Jong, Westfield, NJ

Julianne M. Kane, Somerville, NJ

Lewis A. Kay, Moorestown, NJ*

Jeffrey D. Kearns, Harrisburg, PA

John J. Keating, III, Absecon, NJ

Douglas B. Keck, Guilford, CT

Nathan E. Kirk, II, Hurricane, WV

Richard A. Kline, Baltimore, MD

Shari C. Kohn, Lutherville, MD*

Gerald Krause, Salisbury, MD

Alan K. Kuwabara, Washington, DC

Ann M. Lambert, Scarsdale, NY

Christine M. Landes, Newtown, PA

Steven D. Lasser, Cranston, RI

Sungki Lee, Edison, NJ

William H. Lieberman, Red Bank, NJ

Amy Treese Light, Potomac, MD

Gary S. Lindner, Bedford, NH

Margaret Madonian, Liverpool, NY

Kevin D. Maltz, West Hartford, CT

Aaron M. Mannella, Randolph, NJ

Elliott David Maser, Holland, PA*

Timothy P. McCabe, Westfield, NJ

Eugene J. McGuire, Allentown, PA

Mary Jo McGuire, Annandale, NJ

Benjamin L. McKee, Wayne, PA

Kraig C. McKee, Sewickley, PA

Wilma Y. McPherson, Piscataway, NJ

Christina Mercurio, Glen Cove, NY

Stephen C. Mills, Scarborough, ME*

Bhagwati J. Mistry, Tarrytown, NY

Gregory S. Mokotoff, Fairfield, CT

Shirley K. Molina, Roslyn Heights, NY

Jeffrey R. Moran, Albany, NY

Julie Q. Nies, Dover, DE

Kristin Paoli, South Abington Township, PA

Angie Papandrikos, Tenafly, NJ

Lia M. Parico, Ledyard, CT

Lisa B. Patchen, Scarsdale, NY

Ricardo A. Perez, Chevy Chase, MD

Jeanette D. Pikarski, Lancaster, PA

Harold J. Pincus, Potomac, MD

Charlene Pirner, Needham, MA

Amy L. Planz, Hillsborough, NJ

Katherine Wezmar Poepperling, Scranton, PA

L. Allan Pyke, Pottstown, PA

Noah A. Quinn, Philadelphia, PA

Sheryl R. Radin, Yardley, PA

Penny Resnick-Graulich, Tuckahoe, NY

Victoria Joy Roeder, Cream Ridge, NJ

Michael S. Rosenbaum, Ambler, PA

Kimberly A. Rosenfeld, West Orange, NJ

Alan Sacks, Fort Lee, NJ

Zuhair Sayany, Cherry Hill, NJ

Frank P. Scartozzi, Closter, NJ

Douglas S. Schildhaus, Woodbury, NY

David E. Shapter, Erie, PA

Irvin B. Sherman, Avon by the Sea, NJ

Caryn M. Siegel, New York, NY

Katherine Silloway, Saint Johnsbury, VT

Rachael L. Simon, Catonsville, MD

Catherine M. Skarulis, Syosset, NY

Matthew B. Smith, Gilford, NH

Andrew Spadinger, Bridgeport, CT

Angela M. Stout, Erdenheim, PA

David A. Tesini, Sudbury, MA*

Richard B. Troll, Yardley, PA

Deborah A. Troy, Rye, NY

Hiroshi Tsuyuki, Norwalk, CT

Michelle Kuntz Tunison, Endicott, NY

Steven D. Ureles, Bozrah, CT

Carrie A. Wanamaker, Williamsville, NY

Gary Warrington, Winchester, MA

Paul A. Weiss, Williamsville, NY

Ross M. Wezmar, Scranton, PA

Sidney A. Whitman, Hamilton Square, NJ

Whitney R. Wignall, Falmouth, ME

Robert D. Willis, Liverpool, NY

Sonia J. Wu, Boston, MA

Suet M. Wu, Bayside, NY

Stacy Zarakiotis, Greenwich, CT

Southeastern District

John A. Acosta, Germantown, TN

Randy Adams, Richmond, VA

A. Scott Anderson, III, Roanoke, VA

Matthew S. Applebaum, Greensboro, NC

Carl O. Atkins, Jr., Richmond, VA

Jackie L. Banahan, Lexington, KY

Girish Banaji, Falls Church, VA

Brian A. Beitel, Huntsville, AL*

Eric Berry, Panama City, FL

Carlos A. Bertot, Maitland, FL

Jason A. Blair, Cleveland, TN

Harry E. Bopp, Lakeland, FL

Carlos R. Boston, Tallahassee, FL

Brit E. Bowers, Johnson City, TN

Shellie Branson, Louisville, KY

Carol J. Braun, Owensboro, KY

James M. Brittain, Charlotte, NC

Richard F. Brooks, Cary, NC

Kimberly A. Brown, London, KY

Brad Young Bryan, Jackson, MS

Angela D. Bulloch-Patterson, LaGrange, GA

Mirna A. Caldwell, Nashville, TN

Robert F. Caldwell, Nashville, TN

Stephanie C. Chen, Charlotte, NC

Lisa M. Cherry, Simpsonville, SC

Paula L. Coates, Nashville, TN

H. Bryan Cobb, Greensboro, NC

Kristina D. Coffield, High Point, NC

H. Byron Colley, III, Savannah, GA

James B. Congleton, New Bern, NC

Stacy A. Conn, Boone, NC

L. Lee Cope, Jackson, MS

Charles O. Coulter, Atlanta, GA

Lenora G. Covington, Moore, SC

Ryan A. Cregger, Franklin, TN

James P. Crews, II, Owensboro, KY

Timothy F. Crisp, Winchester, KY

David Kennon Curtis, Jr., Columbus, MS

Lynda N. Dean-Duru, Ashburn, VA

Jayne E. Delaney, Alexandria, VA

Rachelle Dermody, Port St Lucie, FL

Janet S. Ellington, McDonough, GA

Robert H. Ellis, III, Columbia, SC

Robert H. Ellis, Jr., Columbia, SC

Shelley Wilkerson Ellis, Meridian, MS

Catharine A. Enright, Atlanta, GA

Joseph A. Faiz, Murfreesboro, TN

Paul H. Fellers, III, Fairhope, AL

Susan C. Fortenberry, Jackson, MS

Steven J. Fuson, Germantown, TN

Felicia L. Goins, Columbia, SC

Alan H. Golden, Quantico, VA

Audrey E. Gordon, Orangeburg, SC

William A. Greenhill, Union, KY

Charles R. Hall, Hampton Cove, AL*

D. Christopher Hamlin, Norfolk, VA

Robert B. Harrison, New Bern, NC

Rhea M. Haugseth, Marietta, GA

Stephanie F. Heaney, Wilmington, NC

Aleighia Barker Helderman, Morristown, TN

Heidi A. Herbst, Potomac Falls, VA

Cynthia L. Hipp, Charleston, SC

Kirby C. Hoetker, Shelbyville, KY

Robert L. Hollowell, III, Wake Forest, NC

Perry L. Jeffries, Greensboro, NC

Jennifer E. Johnson, Goodlettsville, TN

Lauten S. Johnson, Hoover, AL

Amy G. Jones, Madison, MS

Kelly M. Jones, Spanish Fort, AL

Martha Ann Keels, Durham, NC

Kevin C. Kennedy, Jr., Clarksville, TN

Nilofer A. Khatri, Venice, FL

David J. Kornstein, Raleigh, NC

Rebecca J. Kucera, Lewisburg, WV

Amanda B. Kuhn, Midlothian, VA

Beverly A. Largent, Paducah, KY

Mark A. Lawrence, Columbus, GA

Laszlo Ledenyi, Clayton, NC

Robyn B. Lesser, Tampa, FL

Jasper L. Lewis, Jr., Greenville, NC*

George B. Liles, Auburn, AL

Christopher L. Maestrello, Richmond, VA

Jila J. Mahajan, Jacksonville, FL

Jack D. Mallette, Murfreesboro, TN

Catherine V. Marcantonio, Niceville, FL

Barry K. Marcum, Peachtree City, GA

Maria G. Marranzini, Davie, FL

Dale Mayfield, Marietta, GA

Anthea Drew Mazzawi, Atlanta, GA

Silas E. McAninch, Sarasota, FL

Laura B. McAuley, Pensacola, FL

J. Britt McCarty, Meridian, MS

Alston J. McCaslin, VI, Savannah, GA

Lezley P. McIlveen, Herndon, VA

Leigh Ann McIlwain, Tampa, FL

Joy Henley McKee, Murfreesboro, TN

E. Lynn McLarty, Tallahassee, FL

David Merritt, Florence, AL

Andrew S. Middleton, Hattiesburg, MS

Elizabeth C. Miller, Richmond, VA

Saadia I. Mohammed, Boca Raton, FL

Moe Momen, Bridgeport, WV

Tara L. Moncus, Rainsville, AL

Nancy Montgomery, Lakeland, FL

Edward H. Moody, Jr., Morristown, TN*

Margaret G. Moore, Warner Robins, GA

Arthur P. Mourino, Mechanicsville, VA

Marinela M. Nemetz, Jacksonville, FL

Donald T. Norby, Anniston, AL

Garry Drew Osborn, Maryville, TN

Ferdinand C. Padilla, Rome, GA

Jerry L. Parker, Mountain Brk, AL

Joshua D. Paynich, Asheville, NC

Charles H. Perkins, Oxford, MS

Amber O. Perry, Evans, GA

Lisbeth W. Poag, Sumter, SC

Lorette M. Polite-Young, Charlotte, NC

Joseph Chance Powell, Valdosta, GA

Christina L. Powers, Pinehurst, NC

Stephen C. Pretzer, Raleigh, NC

Richard J. Prichard, II, Soddy Daisy, TN

James Proctor, Conyers, GA

William N. Quinton, Greenville, MS

Kevin M. Raines, Chapin, SC

Christine M. Reardon, Arlington, VA

David M. Rider, Highland Heights, KY

Charles W. Roberts, Mooresville, NC

Kenneth B. Rogers, Winter Haven, FL

G. Ford Rowland, Ridgeland, MS

Tia Shea Sammons, Estero, FL

Barry P. Setzer, Jacksonville, FL

Andrew P. Shehata, Brookhaven, GA

Corey J. Sheppard, Roanoke, VA

Marianne Mills Sheroan, Elizabethtown, KY

J.C. Shirley, Atlanta, GA

Frank J. Sierra, Tampa, FL

Shepherd A. Sittason, Lynchburg, VA

Ryan Richardson Smith, Myrtle Beach, SC

David R. Stanley, Murfreesboro, TN

Stephanie H. Steinmetz, Vestavia, AL

Yvette L. Stokes, Fayetteville, NC

Trice W. Sumner, Tupelo, MS

Erin B. Sutton, Fort Walton Beach, FL

F. William Taylor, Hendersonville, TN

John H. Taylor, Marietta, GA

Carly W. Thomas, Valdosta, GA

Scott M. Tomlinson, Hattiesburg, MS

Tu Tran, Atlanta, GA

Harley J. Turner, III, Spartanburg, SC

Jason E. Turner, Acworth, GA

Valerie J. Turner, McComb, MS

Chester J. Tyson, IV, Wilmington, NC

William F. Vann, Jr., Chapel Hill, NC

Hugh D. Vice, Hixson, TN

David M. Vieth, Atlanta, GA

Tanya C. Wall, Jacksonville, FL

John L. Wasdin, Statesboro, GA

Elizabeth F. Webb, Chattanooga, TN

Jack Weil, Vienna, VA

Jennifer C. Wells, Athens, GA

William L. Whatley, Jr., Saint Simons Island, GA

Katrina C. White, Jasper, AL

John C. Williams, Jackson, TN

Heather H. Wise, Campbellsville, KY

Joseph S. Young, Jackson, MS

Robert L. Young, Charlotte, NC

Southwestern District

Jared A. Acosta, Fort Smith, AR

Jeffrey J. Ahlert, Owasso, OK

Courtney Alexander, San Antonio, TX

Nevin K. Allen, Austin, TX

Scott A. Andersen, The Woodlands, TX

George M. Angelos, Brownsville, TX

Seth A. Ardoin, Abilene, TX

Anthony D. Bain, Pflugerville, TX

John L. Barnett, Jr., Fort Worth, TX

Jessica R. Bell, Gainesville, TX

William C. Berlocher, Corpus Christi, TX

Matthew C. Bittle, Fort Smith, AR

Carl D. Bloom, Houston, TX

Daniel A. Borrero, Santa Fe, NM

Jim O. Bowden, El Paso, TX

Ryan L. Brackett, Yukon, OK

Richard R. Brasher, Jr., Alexandria, LA

Jeffrey G. Broermann, Tulsa, OK

Charles H. Broussard, Morgan City, LA

Emily M. Brown, Saint Louis, MO

Kennell P. Brown, Jr., New Iberia, LA

Linda T. Burke, Harlingen, TX

Nathan A. Burns, Metairie, LA

Maria Calcina, Katy, TX

John L. Caldwell, Sugar Land, TX

Yoneida Calogero, Corpus Christi, TX

Rita M. Cammarata, Houston, TX

Linda T. Cao, Harahan, LA

Brent C. Caple, Rogers, AR

Lisa A. Carlson-Marks, Glendale, CO

Vanessa G. Carpenter, Laredo, TX

Joseph B. Castellano, Laredo, TX*

Claudia A. Cavallino, New Orleans, LA

Edward A. Christensen, Lafayette, CO

David A. Ciesla, Greenwood, AR

Pamela C. Clark, Pearland, TX

J Diane Colter, Dallas, TX

Brad S. Comeaux, Baton Rouge, LA

Jennifer Criss, Nacogdoches, TX

Reeca D. Daves, Poplar Bluff, MO

Emily C. Day, Olathe, KS

Rob L. Delarosa, Baton Rouge, LA*

Ivette M. Diaz, Pearland, TX

Thuydung Do, Arlington, TX

Edward L. Donaldson, Jr., Slidell, LA

R. Danford Doss, Fort Worth, TX

Diane M. Earle, Lancaster, TX

Joel T. Edwards, Odessa, TX

Jeff D. Ellard, Baton Rouge, LA

Kelli L. Ettelbrick, Frisco, TX

John T. Fales, Jr., Olathe, KS

Barry J. Farmer, Muskogee, OK

Gerard R. Feldhaus, Kansas City, MO

Suzanne E. Fournier, New Orleans, LA

Lisa Mehelich Fox, Highlands Ranch, CO

Sarah M. Fox, Tulsa, OK

Casey R. Frazier, Huntsville, TX

Michelle L. Freeze, Austin, TX

Anthony J. Frizzo, Saint Joseph, MO

Katherine S. Galm, Loveland, CO

D. Ray Gifford, Lubbock, TX

Fred D. Griffin, Lufkin, TX

George A. Gutierrez, San Antonio, TX

Ryan W. Hanry, El Dorado, AR

Bradley S. Harris, Conroe, TX

Susie S. Hayden, San Antonio, TX

Kelli Henderson, Lawrence, KS

Lori Henderson, Columbia, MO

Sharon D. Hill, Plano, TX

Ty A. Hinze, Frisco, TX

Jeffrey A. Hoffman, Keller, TX

Khaled A. Jadid, Plano, TX

Dustin Janssen, Lubbock, TX

Jeffrey A. Kahl, Colorado Springs, CO

Paul A. Kennedy, Jr., Corpus Christi, TX*

Dietmar Kennel, Lubbock, TX

Jennifer L. Kiening, Cedar Park, TX

Derek G. Kirkham, Colorado Springs, CO

Mark H. Kogut, Dallas, TX

Eugene M. Kouri, Fort Worth, TX

Manivara P. Krone, Southlake, TX

Reena Kuba, Irving, TX

Hoanh B. Le, Wichita, KS

Michael A. LeBlanc, Leawood, KS

Terry Lee, Houston, TX

Brynn L. Leroux, Baton Rouge, LA

Kasia J. Lindhorst, Houston, TX

Angela M Lopez-Loverich, Georgetown, TX

Jared M. Louviere, Dallas, TX

Duane W. Martin, Corpus Christi, TX

Josefina V. Martinez, San Marcos, TX

Julie A. Martinez, Spring, TX

Georganne P. McCandless, Tomball, TX

Janna C. McIntosh, McAlester, OK

Robert H. Melton, Drumright, OK

S. Troy Miller, Lafayette, LA

Shane Moore, Amarillo, TX

Benjamin P. Morgan, Dallas, TX

Robert E. Morgan, Richardson, TX

Azadeh Motekallem, Houston, TX

Michael D. Oliver, Jr., Jonesboro, AR

Monali R. Patel, Dallas, TX

Gloria A. Phillips, Houston, TX

Carl E. Pittman, Spring, TX

Michael D. Plunk, Dallas, TX

Nick A. Prater, Olathe, KS

David T. Ramirez, Lafayette, CO

Evan J. Reed, Saint Louis, MO

Lindsey Christian Reed, Saint Louis, MO

Lisa G. Richardson, Pearland, TX

Donald H. Roberts, Norman, OK

Ryan S. Roberts, Tulsa, OK

Maria de Jesus Rodriguez, Mission, TX

Nick Rogers, Arkansas City, KS

Edith Rojas-Candelas, Corpus Christi, TX

Benjamin D. Rosenberg, Joplin, MO

Melissa V. Rozas, Coppell, TX

Jayne F. Scherrman, Cape Girardeau, MO

N. Sue Seale, Dallas, TX*

Cheryl S. Sellers, New Braunfels, TX

Daniel G Sena, Dallas, TX

Joel B. Shields, Mesquite, TX

Harold V. Simpson, Richardson, TX

Bradley R. Smith, Centennial, CO

Scott D. Smith, Centennial, CO*

Tessa M. Smith, Covington, LA

Alfred P. Smithwick, III, Denver, CO

John L. Snuggs, West Monroe, LA

Linda A. Steele, Coppell, TX

David M. Strange, Jr., Arvada, CO

Robin G. Stratmann, Humble, TX

Ketan A. Sukkawala, College Station, TX

Candice R. Sullivan, Saint Francisville, LA

David Tang, Houston, TX

Eddie G. Tennison, Round Rock, TX

Larry W. Thomas, Saint Louis, MO

Janice A. Townsend, New Orleans, LA

Terri E. Train, Richardson, TX

Amanda R. Trotter, Waco, TX

Keith A. Van Tassell, Fort Collins, CO

Alejandra Villasenor, Dallas, TX

Katherine E. Vo, Madisonville, LA

Crystal R. Walker, Wichita, KS

Danny D. Watts, Austin, TX

Bruce H. Weiner, Fort Worth, TX*

Wavel L. Wells, Lawton, OK

Theresa M. White, Oklahoma City, OK

Rebecca M. Wilson, San Antonio, TX

Gloria Yanez, Austin, TX

Clyde N. Yost, San Antonio, TX

David L. Zatopek, La Grange, TX

Western District

Julie D. Anfinson, Scottsdale, AZ

Gregory B. Apostle, Santa Rosa, CA

Todd Asato, Honolulu, HI

Kyoko Awamura, Kailua Kona, HI

Ann T. Azama, Hillsborough, CA

Sophie Liamidi Baird, Tucson, AZ

Curtis J. Barnett, Kent, WA

Lisa B. Bienstock, Phoenix, AZ

Jeffrey N. Brownstein, Peoria, AZ

Jeffrey C. Bryson, Caldwell, ID

Quang Bui, Las Vegas, NV

Jeffrey S. Burg, Sandy, UT

Pamela D. Butler, Vancouver, WA

Steven D. Chan, Fremont, CA

Jihee Chun, Covina, CA

Norman S. Chun, Kailua, HI

Joseph F. Cochran, Jr., Ashland, OR

Jay Q. Cole, Cheyenne, WY

Santos Cortez, Jr., Long Beach, CA

James J. Crall, Los Angeles, CA

Eric A. Downey, Beaverton, OR

Dennis M. Dunne, Eugene, OR

Hani Eid, Longview, WA

Kerisa S. Elloway, Eureka, CA

James A. Forester, San Luis Obispo, CA

April N. Foster, Missoula, MT

Lynn K. Fujimoto, Aiea, HI

Andrew H. Garabedian, Spokane, WA

Jane Gillette, Bozeman, MT

Todd A. Gray, Minden, NV

Robert L. Harmon, Pleasant Hill, CA

Douglas J. Harrington, Paso Robles, CA

Katrina L. Hays, Kingston, WA

Sarah Hill, Anacortes, WA

Janelle E. Holden, Manhattan Beach, CA

James M. Hori, Waipahu, HI

Cody C. Hughes, Las Vegas, NV

Ryan J. Hughes, Lake Oswego, OR

Brad C. Hwang, Kent, WA

Jaren T. Jensen, Las Vegas, NV

Andrew J. Kapust, Tumwater, WA

Neil M. Katsura, Berkeley, CA

Brian A. Kelleher, Palmer, AK

Brady S. Keller, Billings, MT

Ameneh Khosrovani, Berkeley, CA

Michelle R. Kobayashi, Honolulu, HI

Katherine Lane, Salem, OR

Noel V. Larsen, Portland, OR

Tra T. Le, Tustin, CA

Anne R. Lee, South San Francisco, CA

Christian K. Lee, Palo Alto, CA

Christopher C. Lee, Honolulu, HI

Jonathon E. Lee, Foster City, CA

Randy Q. Ligh, San Jose, CA

Doris Lin-Song, San Francisco, CA

Estelle Hweiwan Liou, Rosemead, CA

Mark S. Lisagor, Camarillo, CA*

John R. Liu, Issaquah, WA

Jared D. Lothyan, Renton, WA

Randall K. Lout, Mesa, AZ

Oariona Lowe, Whittier, CA

Josef W. Lubisich, Vancouver, WA

Peter Lubisich, IV, Vancouver, WA

Jennifer J. Marshall, Tucson, AZ

Robert B. Martin, Palm Desert, CA

Claudia Masouredis, San Francisco, CA

D. Cody Mast, Bellevue, WA

Lawrence E. Mast, Bellevue, WA

Sarah I. Mathias, Laguna Hills, CA

Keith E. McDonald, Renton, WA

Jade Miller, Reno, NV*

Richard P. Mungo, Huntington Beach, CA*

Marielena Murillo, Salinas, CA

Mark D. Mutschler, Oregon City, OR

Mark L. Nelson, Bountiful, UT

Karan K. Nett, Phoenix, AZ

Randall Niederkohr, Los Angeles, CA

Steven J. Niethamer, Palm Springs, CA

Dennis Paul Nutter, Fairfield, CA

Mary M. O’Connor, San Diego, CA

Ruth M. Ohata, Hilo, HI

David H. Okawachi, Anaheim, CA

Judith S. Pabst, West Hills, CA

Brett M. Packham, Roy, UT

Gurveena Parhar, Redmond, WA

Douglas L. Park, Gresham, OR

Maryam M. Pearose, Portola Hills, CA

Cynthia P. Pelley, Portland, OR

Steven Pike, Portland, OR

Mitchell B. Poiset, San Diego, CA

Jose C. Polido, Los Angeles, CA

Denise R. Prugh, Casper, WY

Gregory K. Rabitz, San Jose, CA

Corina Ramirez, Monterey Park, CA

William D. Rawlings, Solana Beach, CA

Robert L. Ripley, Yuba City, CA

Hila Robbins, Los Angeles, CA

Jessica L Robertson, Flagstaff, AZ

Fariborz Rodef, West Covina, CA

David L. Rothman, San Francisco, CA

Benjamin D. Ruder, Tumwater, WA

Estela Sanchez, Long Beach, CA

Brian J. Saunders, Irvine, CA

Janet Y. Schrodi, Granada Hills, CA

Shelly Self, Bainbridge Island, WA

S Jossein Shahangian, San Diego, CA

Leland W. Shenfield, Mill Creek, WA

James C. Singleton, Eagle River, AK

Richard S. Sobel, Oakland, CA

Joshua J. Solomon, Livermore, CA

Rita C. Soto, La Quinta, CA

Michelle Peterka Stafford, Portland, OR

Stephen J. Stuehling, Seattle, WA

Jeffrey V. Sue, Folsom, CA

Dean T. Sueda, Honolulu, HI

Victoria K. Sullivan, El Dorado Hills, CA

Leslie K. Tanimura, Brentwood, CA

Jane M. Thomason, Glendale, AZ

Reed E. Thompson, Kalispell, MT

Scott Thompson, Meadow Vista, CA

Susan B. Tiede, Missoula, MT

Charlie E. Toillion, Spokane, WA

Kenny K. Tse, Jr., South San Francisco, CA

Christine M. Tweedy, Seattle, WA

John R. Ukich, Coeur d’Alene, ID

Justin L. Van Bibber, Tacoma, WA

Natalie Vander Kam, Cupertino, CA

Renn Veater, Roy, UT

Christopher E. Wacker, Loma Linda, CA

Scott Wall, Syracuse, UT

Joseph K. Wampler, Danville, CA

Cynthia L. Weideman, Citrus Heights, CA

Michael D. Weideman, Folsom, CA

Scott H. Wexler, Scottsdale, AZ

Jeremy C. Wiggins, Lewiston, ID

Janice R. Work, Elk Grove, CA

Huey-Ju Grace Yeh, Alhambra, CA

AMBASSADOR ($100-$249)

No District Unit

Jason F. Koesters, APO, AP

NorthCentral District

Phillip A. Baker, Oshkosh, WI

Brent J. Bradley, Rapid City, SD

Lynse J. Briney, Naperville, IL

Dennis Carreras, Sartell, MN

Julie M. Collins, Evansville, IN

Melissa M. Connell, Chicago, IL

Nicolet DeRose, Racine, WI

Scott A. Dexter, Lansing, MI

Drew Arthur Goebel, Bismarck, ND

Joe F. Inman, Sylvania, OH

Jennifer R. Kugar, Fishers, IN

Raymond A. Maturo, Ann Arbor, MI

Tehemina Gagrat Richardson, Chicago, IL

Michael D. Stufflebeam, Conrad, IA

James A. Weddell, Indianapolis, IN

Lauren S. Weddell, Carmel, IN

Grace Yang Wenham, Monona, WI

Thomas G. Wilson, Des Moines, IA

Terri A. Winn, Crawfordsville, IN

John B. Wittgen, Evansville, IN

Northeastern District

Loren C. Baim, Glens Falls, NY

Sheldon M. Bernick, Philadelphia, PA

Stuart D. Blumenthal, Lutherville, MD

Nina B. Casaverde, Bedford, NH

Paul K. Chu, New York, NY

Lisa C. Gamache, Pittsfield, MA

Daniel J. Kane, Providence, RI

Ketevan Kiguradze, Wilton, CT

Robert L. Lerman, Ansonia, CT

Rachel A. Maher, Wilmington, DE

Margaret McGrath, Stevensville, MD

Lauro F. Medrano-Saldana, Brooklyn, NY

Robert E. Riesenberger, Doylestown, PA

Emily B. Scholl, Brunswick, ME

Jay Skolnick, Webster, NY

Herbert S. Smith, Larchmont, NY

W. Fred Thal, New Britain, CT

Jeannine E. Wyke, Bethlehem, PA

Steven E. Yarmosky, Pittsfield, MA

Derek S. Zurn, Sudbury, MA

Southeastern District

Reza Ardalan, Port St Lucie, FL

Angela P. Baechtold, Asheville, NC

Elizabeth S. Check, Savannah, GA

Noel K. Childers, Birmingham, AL

Kimon Divaris, Chapel Hill, NC

Raymond K. Doty, Jr., Gulfport, MS

Laura D. Durham, Griffin, GA

Kelly W. Hughes, Evans, GA

Sona J. Isharani, Greensboro, NC

Margaret E. Lochary, Matthews, NC

Rochelle Lopyan, Roswell, GA

Kimberly T. Lough, Saint Albans, WV

Michael P. Marfori, Orlando, FL

Timothy E. McNutt, Sr., Nashville, TN

Carolyn S. Moody, Danville, KY

Martin J. Moore, Florence, KY

Keith L. Ray, Louisville, KY

Chris C. Rowland, Memphis, TN

James B. Selecman, Germantown, TN

Brian C. Short, Jackson, TN

Katherine J. Steele, Wheeling, WV

Gregory C. Stepanski, Tampa, FL

Adam W. Weinberg, Wilmington, NC

Eli E. White, Jr., Melbourne, FL

Kelly R. Zukaitis, Gastonia, NC

Southwestern District

Sheridan D. Bunch, San Antonio, TX

Marvin V. Cavallino, Metairie, LA

Timothy R. Fagan, Enid, OK

Valerie Fong, Austin, TX

Jerry W. Godkin, Houston, TX

Kathryn Warren Hart, Grand Junction, CO

Howard H. Hunt, Jr., Del Rio, TX

Candice Z. Hutcheson, Richardson, TX

Matthew B. Johnson, Austin, TX

Candace Culpepper Light, College Station, TX

Sofia A. Luque, Austin, TX

Charles W. Miller, Arlington, TX

Brett H. Mueller, San Antonio, TX

Jon S. Ousley, Waxahachie, TX

Sandra M. Petrocchi, Dallas, TX

Joshua A. Robbins, New Caney, TX

Jill M. Shonka, Windsor, CO

Jennifer L. Thompson, Highlands Ranch, CO

Western District

Urmi Amin, San Carlos, CA

Patricia A. Benton, Seattle, WA

Lisa A. Block, Gig Harbor, WA

Jeffrey H. Camm, Fircrest, WA

Laurence A. Darrow, San Jose, CA

Rodman O. Emory, Boise, ID

Jonathan M. Gidan, North Hollywood, CA

David L. Good, Tarzana, CA

Weston W. Heringer, Jr., Salem, OR

Ashley E. Hoban, Las Vegas, NV

Roger W. Lucas, Mukilteo, WA

Natalie C. Mansour, Glendale, CA

Sheva T. Nickravesh, Shingletown, CA

Dorothy T. Pang, San Francisco, CA

Erik H. Roos, Chico, CA

Michael A. Shannon, Mission Viejo, CA

Gregory P. Stafford, Beaverton, OR

Karen A. Sue, Newbury Park, CA

Alicia K. Wong, Bellevue, WA

GENERAL DONOR (LESS THAN $100)

No District Unit

Jonathan David Evans, APO, AE

NorthCentral District

Thomas W. Evans, Ottumwa, IA

Travis T. Giese, Bismarck, ND

Richard M. Loochtan, Pickerington, OH

Aruna Rao, Minneapolis, MN

Jackson E. Winters, Findlay, OH

Northeastern District

Marc L. Albano, Mickleton, NJ

Kenneth R. Banas, West Seneca, NY

Joseph H. Becht, Winchester, MA

Dylan Bordonaro, Conshohocken, PA

Peter Catapano, New York, NY

Jerome Kleponis, Bloomsburg, PA

Man Wai Ng, Boston, MA

Ximena F. Pareja, Columbia, MD

Melena Evancho Parlette, Monkton, MD

Douglas Pollack, New York, NY

Erin M. Power, Hoboken, NJ

Gerald Rosen, Rochester, NY

Matt Safari, Little Silver, NJ

Amarjot Singh, Philadelphia, PA

Barbara Thaler, Altoona, PA

Darnell M. Young, West Haven, CT

Southeastern District

Brian T. Brumbaugh, Staunton, VA

Kristen Flowers Crowder, Dothan, AL

Maggie Novy Davis, Palm Harbor, FL

John J. Flowers, Jr., Dothan, AL

Frederick R. Swain, Louisville, KY

Laurie M. Tedder, Daniel Island, SC

Nahee Williams McDonald, Springfield, VA

Anjali Williamson, Atlanta, GA

Southwestern District

Leslie Blackburn, The Woodlands, TX

Mariah L. Frazier, Wichita, KS

David J. Hayutin, Denver, CO

Robinson T. Kiser, Leavenworth, KS

Kyle T. Sanders, McAllen, TX

Robert C. Steele, Edmond, OK

Jason A. Zimmerman, Fort Worth, TX

Western District

Judy E. Brown, San Diego, CA

Doug Fryer, Logan, UT

John B. Gill, Kennewick, WA

Tricia A. Ray, Salem, OR

Stephanie M. Su, Redmond, WA

Evelyne H. Vu-Tien, San Diego, CA

Shauna R Woody, Encinitas, CA

Click here for a PDF version of this article.